1. Blog
  2. UW Insights
  3. Het mysterie: Chanel VIP gifts
UW Insights

Het mysterie: Chanel VIP gifts

In de afgelopen paar maanden zijn we door vele users bestookt met vragen over de echtheid van Chanel VIP gifts. Deze gifts zien wij geregeld verschijnen op ons platform, maar waar komen deze gifts eigenlijk vandaan en heeft het wel met Chanel zelf te maken? Er staat ook immers "not for resale" op de verpakking.

Tijd dus om dit voor jullie uit te gaan zoeken! Dus wat houden deze producten precies in en waarom is er zo weinig over te vinden?

Wat zijn echte VIP gifts?

Voor zover er bekend is (en dit is na in de mode-industrie te hebben gestudeerd en gewerkt), wordt een VIP-cadeauartikel gegeven aan een select aantal loyale VIP-klanten die een bepaald merk blijven steunen. Dit betekent dat klanten die binnen een bepaalde periode meer dan €10.000 aan het merk uitgeven. Het bedrag varieert en is subjectief voor elk merk, maar ze hebben allemaal hun eigen VIP-klanten, en deze klanten worden meestal uitgenodigd voor zeer speciale evenementen (niet alleen voor productlanceringen of speciale verkopen) en zelfs om shows bij te wonen. Je wordt dus niet zomaar een VIP-klant.

De kwaliteit van Chanel

Ook krijg je als VIP-klant geregeld gepersonaliseerde cadeaus opgestuurd en houden ze speciale gebeurtenissen zoals je verjaardag ook nauw in de gaten. Maar ook bijvoorbeeld kerst en nieuwjaar zijn van deze momenten. Ook tijdens shows worden er cadeaus uitgedeeld aan journalisten en pers. Een ding wat hier vooral in overeenkomt, is dat deze cadeaus altijd de luxe van het merk laten zien en dat het van excellente kwaliteit is. Er is niks goedkoop aan deze cadeaus!

GWP

VIP gifts worden vaak door de war gehaald met GWP, dit betekent "Gift With Purchase" en staat voor de cadeautjes die je vaak krijgt bij de Beauty corner van Chanel. Vaak zijn dit kleine toilettasjes, reis-kits of kaarthoudertjes. Dit zijn dus ook géén VIP gifts.

Deze GWP zijn ook niet voor de commerciële verkoop en gaat bovendien ook niemand voor €10.000 aan beauty producten kopen puur om 10 tasjes te ontvangen.

VIP gift sieraden op United Wardrobe

Zoals je hierboven hebt kunnen lezen, zijn echte VIP gifts luxe items die alsnog met de prestige van Chanel zijn gemaakt. Hierbij bevestig ik dus ook het feit dat de Chanel VIP gifts die worden verkocht op ons platform met de plastic verpakking en het witte "not for sale" kaartje, niet op hun authenticiteit kunnen worden bevestigd.

Na meerdere VIP items op ons kantoor te hebben ontvangen, hebben wij kunnen bevestigen dat de kwaliteit van deze sieraden zo laag is, dat dit onmogelijk met de echte VIP gifts kan worden vergeleken.

Voorbeeld "VIP Gift" op kantoor

Wat het onderzoek naar deze VIP items vooral heeft voortgebracht bevestigd een belangrijke conclusie: alles wat het merk en het logo van Chanel draagt, ondergaat een strenge test om een product van hoge kwaliteit af te leveren. Chanel zal daarom niet toestaan ​​dat hun merkreputatie wordt aangetast door producten van ondermaatse kwaliteit.

Kortom, deze producten zijn wettelijk niet geautoriseerd door Chanel om doorverkocht te worden of door onafhankelijke verkopers te worden bestempeld als authentieke "Chanel" -producten, zelfs als ze slechts GWP zijn.


Onze inzet tegen GWP- en VIP-items op ons platform


Omdat wij om bovengenoemde redenen onmogelijk de echtheid kunnen bevestigen, stoppen wij hierbij de mogelijkheid om "VIP gifts" te verkopen op ons platform. Ons team zal dit ook nauw in de gaten houden en nieuwe advertenties worden helaas geblokkeerd.

De veiligheid van onze gebruikers op United Wardrobe is voor ons erg belangrijk. Het is voor United Wardrobe een hoge prioriteit om onze gebruikers een zo goed mogelijke ervaring te bieden betreft het kopen van designer items, zonder enige zorgen betreft de authenticiteit.

Aangezien namaakartikelen wettelijk verboden zijn en als een vorm van fraude worden beschouwd, zullen we replica's en counterfeit items  blijven tegenhouden en ons platform beschermen tegen vervalsingen. Ons team houdt dit dagelijks goed in de gaten. Als een verkoper ondanks onze waarschuwing items herhaaldelijk online zet, zijn we gedwongen zijn of haar account te blokkeren.

Voor meer vragen over dit onderwerp kan er altijd een bericht gestuurd worden naar support@unitedwardrobe.com

Leuk artikel?

Whatsapp
Facebook
Messenger
PinterestTwitter
Copy linkLink gekopieerd!
United Wardrobe

United Wardrobe

Wij zijn een sociale marktplaats voor het kopen en verkopen van kleding. Het is onze missie tweedehands kleding overal ter wereld de norm te maken.

Meer artikelen in deze categorie